دپارتمان IT

هدف از آموزش کامپیوتر

كودك خلاق امروز، معلم و مهندس پر توان فردا خواهد بود، كه با طرح ها و ايده هاي نوين خود مي تواند چرخ هاي مملكت را به حركت درآورد. اهميت آموزش در دوران اوليه به حدي محسوس و شايان توجه است كه بازتاب آن در كليه بحث ها و پژوهش هاي علمي و برنامه هاي آموزشي دبستان، كاملاً هويدا است. آموزش در دوران كودكي از دو جنبه مورد نظر است: يكي حساسيت و سهولت اثرپذيري كودكان از محيط هاي آموزشي و ديگري دوام اثرات و عمق يادگيري هاي آن ها در اين دوران. آموزگاران هم مي توانند، علاقه و شوق خود را نسبت به ارائه اطلاعات جدید كه نياز بچه ها در يك زندگي موفقيت آميز است، از طريق بررسي الگوهاي جديد و به روز، حفظ كنند. يكي از اين الگوهاي جديد، استفاده از رايانه به عنوان ابزار آموزشي مفيد در مدارس ابتدايي براي جستجوی مطالب در شبكه جهاني به منظور كمك به یادگیری دانش آموزان ابتدايي است. شايد استفاده از اين فن آوري بتواند كلاس هاي دوران ابتدايي را از شادي و هيجان بيشتري برخوردار كند. رايانه به كودكان اين دوره كمك مي كند تا جزئيات دروس و مطالب كتاب را به خوبي فرا گيرند.
با توجه به اهمیت آموزش تخصصی علوم رایانه به کودکان، مجموعه مدارس هوشمند مهرآیین به عنوان نماینده رسمی بنیاد جهانی ICDL ، کلیه آموزش های خود را منطبق بر ابزارها و شیوه های نوین فن آوری اطلاعات و ارتباطات همگام با دانش روز دنیا و با به کارگیری معلمین و مربیان کارآمد و جوان به صورت مفهومی و ادراکی به کودکان می آموزد، ما امیدواریم تا با حمایت دولتمردان آموزش و پرورش کشورمان این حرکت جدید به تحولی عظیم تبدیل شود تا از آن به عنوان الگویی موفق برای سایر ملل استفاده گردد.
در مجموعه مدارس مهرآیین دانش آموزان از پایه پیش دبستانی، درسی با عنوان «ICDL» دارند و در پایان دوره ابتدایی با مهارت‌های گوناگون حوزه ICT در دو سطح مقدماتی و پیشرفته  آشنا می‌شوند.

 

 

دپارتمان IT مجموعه مدارس هوشمند مهرآیین

مجموعه مدارس هوشمند مهرآیین به عنوان مؤسسه الکترونیکی مبتنی بر IT و ICT موفق به تأسیس اولین پیش دبستان و دبستان هوشمند در استان گیلان با ساختار نوین آموزشی (Smart  School) در بهار 1390 گردید. این واحد با الگو برداری از مدارس نامی و معتبر در عرصه بین المللی، آموزش دروس رسمی مدرسه را از پایه بر اساس برنامه ریزی های دقیق آموزش و پرورش در قالب دبستان مجهز و مبتنی بر آخرین تکنولوژی های روز برای آینده سازان ایران جهت دستیابی به سند چشم انداز 1404 تدارک دیده است.

ما بر این باوریم که در عصر سایبراسپیس قرار نیست فرزندان ما با سیستم آموزشی که از قدیم مرسوم بوده تعلیم ببینند همچنین در سال هایی که تسلط بر ICT یکی از شاخصه های پیشرفت جوامع محسوب می شود می بایست تکنولوژی و فناوری با آموزش ادغام شود و مدارس در جهت آموزش و تربیت شهروندان هزاره سوم گام بردارند.

با توجه به اهمیت آموزش تخصصی علوم رایانه به کودکان، مجموعه مدارس هوشمند مهرآیین به عنوان نماینده رسمی بنیاد جهانی ICDL ، کلیه آموزش های خود را منطبق بر ابزارها و شیوه های نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات همگام با دانش روز دنیا و با به کارگیری معلمین و مربیان کارآمد و جوان به صورت مفهومی و ادراکی به کودکان می آموزد، ما امیدواریم تا با حمایت دولتمردان آموزش و پرورش کشورمان این حرکت جدید به تحولی عظیم تبدیل شود تا از آن به عنوان الگویی موفق برای سایر ملل استفاده گردد.

 

گزیده ای از فعالیت های دپارتمان

-         برگزاری کلاس های مهارت های ICDL در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برای دانش آمـوزان

-         برگزاری آزمون های بین المللی بنیاد جهانی E-kids ،ICDL و ICDl-Profile

-         اعطای مدرک بین المللی بنیاد جهانی ICDL، دارای اعتبار در 146 کشور دنیا

-         استفاده از تجهیزات الکترونیکی و هوشمند در پیشبرد سیستم آموزشی

-         یکپارچه سازی و بهبود سیستم نرم افزاری و سخت افزاری

-         برنامه ریزی و آمـوزش معلمان الکترونیک در جهت تولید محـتواهای آمـوزشی الکتـرونیکی

-         بهره مندی از وب سایت اختصاصی با امکانات پیشرفته، نظیر آزمون آنلاین هفتگی،  تکالیف

 روزانه، پیام خصوصی، بانـک محتوای الکترونیک، کتابخانه مجازی، پیش ثبت نام الکترونیک،

 پنل های تخصصی و . . .